Bakanlıktan Hak Sahiplerine Nakit Destek Ödemesi 2.348 TL Düzenli Olarak Verilecek

Nakit sosyal yardım ödemesi açıklaması geldi. Eylül ayı ile birlikte farklı sosyal yardım ödemeleri vatandaşlar tarafından bekleniyor. Hangi ödemeler hangi tarihlerde yatacak? Güncel destek ödemelerinin tutarları nedir? İşte detaylar…

Bakanlıktan Hak Sahiplerine Nakit Destek Ödemesi 2.348 TL Düzenli Olarak Verilecek

Bakanlıktan Hak Sahiplerine Nakit Destek Ödemesi 2.348 TL Düzenli Olarak Verilecek

Nakit sosyal yardım ödemesi açıklaması geldi. Eylül ayı ile birlikte farklı sosyal yardım ödemeleri vatandaşlar tarafından bekleniyor. Hangi ödemeler hangi tarihlerde yatacak? Güncel destek ödemelerinin tutarları nedir? İşte detaylar… Milyonlarca vatandaş bu ödeme için harekete geçti. Aile destek programı ödemeleri bugün itibarıyla hesaplara yapmaya başladı. Aile destek programı ödemeleri kapsamında geçtiğimiz yıl ekiminde elektrik tüketim desteği ile çocuk bileşeni ödemeleri de yapılmaya devam ediyor. Aile destek programı ödemelerinin yanında engelliye ve yaşlıya da ödemeler yapılıyor. Söz konusu ödemeler yaşlılık ve engelli için bakanlık destek ödemelerinin güncel tutarlarına ilişkin araştırmalar yapmaya devam ediyor.

Aile Bakanlığı Tarafından Verilen Yardımlar Hangileri?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 3 gün önce ödemeler yapıldı. Yaşlı ve engelli aylıkları bugün de Aile destek programı kapsamında verilen ödemeler hak sahiplerine iletildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Aile Destek Programı için yapacak olduğu ödeme miktarı güncellenmemişti. Ancak engelli ve yaşlı aylıkları temmuz ayı itibariyle yükselmişti. Ödemeler 1.997 TL'den 2.348 TL'ye kadar çıktı. Bakanlık 2348 TL tutarındaki zamlı ödemeleri her vatandaş için sağlıyor.