Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde KBB Ameliyatlarına Soruşturma

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde KBB ameliyatlarına ilişkin iddialar üzerine Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattı. Müfettişler hastanede yapılan ameliyatları inceleyecek ve rapor hazırlayacak. Hekimler ise malzeme eksikliği nedeniyle ameliyat yapamadıklarını belirtiyor.

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde KBB Ameliyatlarına Soruşturma

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Soruşturma Başlatıldı

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Başhekimi Süleyman Öden'in basına da yansıyan 'KBB'ciler parayla ameliyat yapıyor' açıklaması üzerine, Sağlık Bakanlığı müfettişleri, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde soruşturma başlattı. Müfettişler, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan KBB ameliyatlarını mercek altına aldı. Ameliyat belgelerinin tek tek incelendiği öğrenildi. Müfettişlerin hem KBB'ci hem de Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Süleyman Öden'in ifadesine başvurması bekleniyor. Müfettişlerin hazırladığı rapordan sonra, soruşturma başlatılıp başlatılmayacağına karar verilecek.

Hekimlerin İddiaları

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir süre önce KBB'ye randevu bulunmaması üzerine başhekim ile KBB hekimleri arasındaki gerginlik basına yansımıştı. KBB hekimleri, usulsüz görevlendirmeler ve malzeme yokluğu nedeniyle ameliyat yapamadıklarını belirtirken, Başhekim Öden ise 'Sadece burun estetiği yapıp para kazanıyorlar. Normal ameliyatları yapmıyorlar' diyerek, KBB'cileri suçlamıştı.